X
x جهت سفارش تبليغ در سایت ثامن بلاگ کليک کنيدسالهای قریب و غریب 2 - لازمه ديپلماسي‎هوشمند و ابتكاري، روحيه بسيجي
لازمه ديپلماسي‎هوشمند و ابتكاري، روحيه بسيجي
لازمه ديپلماسي‎هوشمند و ابتكاري روحيه بسيجي دیدار آقا با بسیجیان سفر کرمانشاه دیدار صمیمی با بسیجیان تقویت روحیه بسیجی مقابله با انحرافات تمکین به قانون
1 2 3 4 5 نسخه قابل چاپ
نوشته شده در تاریخ 24 مهر 1390 توسط علیرضا

 

                           بسم رب الشهدا والصدیقین   

   حضرت آيت الله خامنه اي، رهبر معظم انقلاب اسلامي در سومين روز از سفر به استان كرمانشاه با هزاران نفر از بسيجيان سرافراز و دلاور اين استان ديدار كردند. ديداري كه سرشار از عشق و دلدادگي بسيجي به انقلاب و ولايت بود.

رهبر انقلاب اسلامي در اين ديدار به تبيين خاستگاه بسيج و ويژگي‌هاي منحصر به‌فرد آن، به‌عنوان يكي از ابتكارهاي ماندگار و معجزه آساي امام راحل(ره) و همچنين نياز همه عرصه هاي كشور به روحيه بسيجي براي ادامه مسير حركت پيشرفت نظام اسلامي و مقابله با چالش ها، پرداختند و تأكيد كردند: روحيه بسيجي بايد روز به روز در همه اركان و بخش‌هاي مختلف كشور گسترش و تعميق يابد و ملت ايران به لطف خداوند با همين روحيه بسيجي قله هاي اقتدار جهاني را فتح خواهند كرد.

حضرت آيت الله خامنه اي، سپاه را شاخه برومند برآمده از ريشه انقلاب دانستند و در تشريح چگونگي شكل گيري بسيج به‌عنوان يك حادثه بديع و بي نظير در مجموعه حوادث انقلاب اسلامي، افزودند: از آنجا كه لازمه هر نهضت و حركتي، واژه سازي و نهادسازي متناسب با اهداف آن نهضت است، بعد از پيروزي انقلاب اسلامي نيز، امام بزرگوار (ره) با مطالبه سازماندهي بسيج، عمق و ژرفاي نگاه خود به نياز آينده را نشان دادند.

ايشان با اشاره به آرمان‌هاي بلند نظام اسلامي و ايستادگي اين نظام در مقابل نظام سلطه و استكبار، خاطر نشان كردند: چنين نظامي قطعاً همواره با چالش‌هاي مختلفي مواجه خواهد شد و بر همين اساس امام خميني(ره) بسيج را بعنوان يكي از اركان آمادگي دفاعي دائمي كشور پايه گذاري كردند و در آن زمان فرمودند اگر كشوري 20 ميليون انسان آماده دفاع داشته باشد، هيچ قدرتي توانايي طمع ورزي به آن را نخواهد داشت و آن كشور شكست ناپذير خواهد بود.

رهبر انقلاب اسلامي با تأكيد بر اينكه بسيج 20 ميليوني مورد نظر در سال 58، اكنون بسيج ده‌ها ميليوني مورد نظر است، افزودند: البته مسائل نظامي و دفاعي فقط يك بُعد بسيج است و ابعاد متنوع ديگري همچون علم، نوآوري و ابتكار را نيز در بر مي گيرد.

حضرت آقا با اشاره به پيام امام خميني(ره) در سال 67 مبني بر تشكيل بسيج دانشجو و طلبه، آن را نشان دهنده نياز كشور به روحيه بسيجي در حوزه‌هاي علميه و دانشگاه ها دانستند و خاطر نشان كردند: عشق و ايمان و اعتماد به نفس همراه با ابتكار مهمترين ويژگي‌هاي روحيه بسيجي در عرصه هاي مختلف است كه هم در بُعد دفاعي و هم در بُعد سياسي و مديريتي كارايي برجسته اي خواهد داشت.

ايشان در عرصه دفاعي به ابتكار در فرماندهي، سازماندهي، جنگ آوري و جنگ‌افزار اشاره كردند و افزودند: در بُعد سياسي نيز ابتكار در عرصه گسترده ديپلماسي نيز كه با انواع شيطنت ها همراه است، كارآمدي بالايي دارد و لازمه ديپلماسي هوشمند و با ابتكار عمل، روحيه بسيجي است.

حضرت آقا با تأكيد بر گسترده بودن دايره روحيه بسيجي خاطر نشان كردند: روحيه بسيجي مي تواند شامل عرصه هاي مختلفي همچون پيشرفت علمي و علم آموزي بسيجي، توليد ثروت و اقتصاد بسيجي، سياست ورزي بسيجي، مديريت بسيجي و سازماندهي بسيجي، است.

حضرت آيت الله خامنه اي، گمنامي و اخلاص در كار را از ديگر ويژگي‌هاي برجسته روحيه بسيجي برشمردند و افزودند: روحيه بسيجي با اين مختصات، مي تواند در همه عرصه هاي كشور بروز و ظهور يابد و البته اين روحيه بسيجي به معناي غافل شدن از بسيج آمادگي دفاعي نيست.

ايشان با اشاره به ايستادگي 32 ساله ملت ايران و ظهور تدريجي تفكر اسلامي و انقلابي اين ملت در منطقه و توطئه چيني دائمي قدرت‌هاي جهاني، خاطر نشان كردند: تا رسيدن به پيروزي نهايي، قطعاً چالش و مبارزه وجود خواهد داشت، بنابراين نظام اسلامي همواره نيازمند يك نيروي دفاعي توانا، بيدار، مستحكم و آماده بكار است كه همان روحيه بسيجي در عرصه دفاعي است.

رهبر انقلاب اسلامي با تأكيد بر اينكه صبر و استقامت و ايمان به وعده پيروزي خداوند، عوامل اصلي پيروزي جبهه حق است، افزودند: روحيه بسيجي در عرصه هاي دفاعي، انتظامي، دولتي و ديپلماسي، اين پيروزي را سرعت خواهد بخشيد.

حضرت آيت الله خامنه اي دفاع از اصول تغيير ناپذير اسلامي را از مهم‌ترين وظايف بسيج دانستند و تأكيد كردند: بسيج نسبت به حركت عمومي انقلاب و نظام اسلامي، يك نقش فرا دوره اي دارد و اگر انحرافي در حركت مستقيم انقلاب و نظام ديده شود، بسيج در مقابل آن خواهد ايستاد.ايشان پايبندي به قوانين و ضوابط را از لوازم بسيج و روحيه بسيجي برشمردند و تأكيد كردند: همانگونه كه بسيج و بسيجي بايد قانون را رعايت كند، از طرف ديگر، اگر قوانين و ضوابط دست و پاگيري مقابل بسيج و گسترش روحيه بسيجي وجود داشته باشد، بايد كساني كه تغيير قوانين بعهده آنان است، اين موانع را بر طرف كنند.

رهبر انقلاب اسلامي، جوانان بويژه جوانان بسيجي را به تعميق معارف ديني، گسترش تأثيرگذاري در محيط پيراموني و تقويت ارتباط معنوي توصيه كردند و افزودند: پايبندي نسل جوان امروز به اعتقادات و ارزش‌هاي اسلامي بيشتر و عميق‌تر از سال‌هاي اول انقلاب است.

حضرت آيت الله خامنه اي با انتقاد از افرادي كه چشم خود را بر نقاط مثبت و پيشرفت‌ها بسته اند و فقط برخي ناهنجاري‌ها را مي بينند، خاطر نشان كردند: اين روش غلط است. البته ناهنجاري وجود دارد اما اگر سير اين ناهنجاري‌ها، به سمت علاج باشد، بايد آنرا علامت درست بودن كارها دانست.

ايشان آينده كشور را بر خلاف ميل دشمنان و انسان‌هاي غرض ورز و بدخواه، بسيار روشن ارزيابي و خاطر نشان كردند: حركت انقلاب اسلامي، حركتي موفق بوده است و دليل آن هم تجربه هاي عيني و واقعيات موجود و پيشرفت‌هاي برجسته 32 ساله ملت ايران است.

رهبر انقلاب اسلامي تأكيد كردند: حركت رو به جلو و پيشرفت انقلاب به معناي نبود مشكلات نيست اما اكنون تجربه هاي متراكمي در عرصه هاي گوناگون وجود دارد كه مي تواند الهام بخش مديران بخش‎هاي كلان و بخش‎هاي مختلف ديگر باشد.

برچسب ها: .......
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
آرشیو مطالب
پیوند ها
وصیت نامه شهدا
امکانات جانبی
روزشمار فاطمیهtype="text/css">//Ashoora.ir|Shohada Beginsوصیت شهدا
روزشمار محرم عاشورا حدیث موضوعی
آمار وبلاگ
بازديد امروز : 7
افراد آنلاين : 2
بازديد ديروز : 8
بازديد ماه : 290
بازديد سال : 1668
کل بازديدها : 20590
مجموع اعضا : 0
تعداد مطالب : 122
تعداد نظرات : 72